مجله پیانو
فعالیت داخل خانه برای کودکان

10 فعالیت داخل خانه برای کودکان

به خاطر گرمای طاقت فرسا مجبورید بچه هایتان را در خانه نگه دارید؟ آیا آنها حوصله انجام فعالیت های مشابه را ندارند؟ در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که آنها حداکثر لذت را در داخل چهار دیوار خواهند داشت. فعالیت داخل خانه برای کودکان پیش دبستانی بسیار مهم است چرا که آن ها را باید فعال نگه دارید.

آیا در تعطیلات تابستانی در شرایطی قرار گرفته اید که به دلیل گرمازدگی و آفتاب سوختگی نمی توانید با کودک خود بیرون از خانه وقت بگذرانید؟ این مشکلی است که اکثر خانواده های شهری با تعطیلی مدارس برای تعطیلات مواجه هستند. ممکن است کودک پیش دبستانی شما زیاد به آب و هوای بیرون اهمیت ندهد.

حتی می توانید با خرید لباس بچه گانه نخی به خنک ماندن بدن آن ها کمک شایانی کنید تا بتوانند از بیرون ماندن و بازی کردن لذت ببرند.

فعالیت های داخل خانه برای بچه ها

او دوست دارد زیر نور خورشید شادی کند و تا زمان خواب در فضای باز بازی کند. اما بیرون ماندن طولانی مدت در گرمای شدید می تواند اثرات نامطلوبی بر بدن داشته باشد. این می تواند منجر به مجموعه ای از مشکلات مانند بثورات، سردرد و کم آبی شدید شود که می تواند منجر به بستری شدن در بیمارستان و بروز بیماری های تابستانی شود.

چند فعالیت جالب و منحصر به فرد را در داخل خانه تدارک ببینید تا فرزندتان به همان اندازه که در فضای باز انجام می دهد، در داخل خانه نیز سرگرم شود. در اینجا 10 فعالیت داخل خانه برای کودکان پیش دبستانی، غیرمنتظره وجود دارد که باید امتحان کنید:

فعالیت داخل خانه برای کودکان پیش دبستانی

1. پاپ حباب یکی از بازی های تابستانی داخل خانه برای کودکان:

پاپ حباب یکی از بازی های تابستانی

هیچ کس در این سیاره وجود ندارد که عاشق حباب نباشد. در حالی که بسیار عالی خواهد بود که فرزندانتان در یک پارک زیبا در جایی دنبال حباب باشند، اما حباب ها در واقع کاملاً برای داخل خانه نیز مناسب هستند.

به آنها اجازه دهید حباب و مایع خود را با استفاده از محلول آب و صابون بسازند. شما می توانید در حالی که این چیزهای جادویی را تعقیب می کنند و به دنبال آن هستند، کودکان را برای مدتی مشغول نگه دارید. فعالیت داخل خانه برای کودکان بسیار مهم می باشد تا فعال باشند و حس افسردگی در فصل های سرد و گرم را نداشته باشند.

2. کاردستی های الهام گرفته از طبیعت:

کاردستی های الهام گرفته از طبیعت

کاردستی ها یکی از جذاب ترین فعالیت ها برای کودکان هستند که تابستان کودکان را می سازند و می توانید آن ها را تشویق کنید تا باانجام این فعالیت زمان خود را در خانه به شادی بگذرانند. به آن ها یاد دهید که با انجام کاردستی های خود می توانند آن ها را به افراد عزیز خانواده هدیه دهند.

تصور کنید که اقوام شما به خصوص پدربزرگ و مادربزرگ فرزندان چقدر از دریافت این زیبایی ها خوشحال خواهند شد. به آنها اجازه دهید به ایده های خود فکر کنند و از مهارت های خلاقانه خود برای ساختن کارت های جالب استفاده کنند که احساسات آنها را بیان می کند.

به آنها پیشنهاد دهید از برگ ها، گل های خشک، سرخس ها، شاخه ها و سایر موارد موجود در محیط بیرون استفاده کنند تا جلوه زیبایی به این کاردستی ها ببخشند. اینگونه می توانید به آشنایی کودک با محیط زیست نیز کمک کنید.

3. مهمانی و رقص و شادی کودکان:

مهمانی و رقص و شادی کودکان

هیچ چیز نمی تواند کودکان را مانند رقصیدن با آهنگ های مورد علاقه خود وادار کند. می توانید آنها را با این فعالیت غافلگیر کنید زیرا این کار به آمادگی زیادی از طرف شما نیاز ندارد. فقط شماره های رقص مناسب را علامت بزنید و شروع به حرکت به سمت ضرب کنید.

فرزندتان را تشویق کنید تا از سایر کودکان همسایه یا آپارتمان دعوت کند تا در سرگرمی سهیم شوند. اگر می‌خواهید بیشتر از این کار کنید، می‌توانید برای بعد از آن میان وعده‌های سالم بخورید.

4. بازی های تخته ای فراوان یکی از فعالیت داخل خانه برای کودکان:

بازی های تخته ای برای کودکان

تابستان زمان ایده‌آلی برای ارائه بهترین بازی تخته‌ای است. هنگامی که فرزندان شما بی قرار و بی حوصله می شوند، بازی های رومیزی مناسب سنشان را برای کودکان بیاورید و تماشا کنید که ذهن خود را در تلاش برای شکستن یک پازل یا کشف سرنخ می کنند.

آنها را به تخیل بودن تشویق کنید و بازی های رومیزی یا پازل های خود را بسازند و برای آن قوانین تعیین کنند. این بازی ها می توانند به رشد و تقویت مغز کودک و همچنین کم کردن استرس در کودکان کمک بالایی کنند.

5. عروسک های انگشتی بهترین فعالیت داخل خانه برای کودکان:

عروسک های انگشتی

این فعالیت می تواند نبوغ خلاق را در فرزندان شما بیدار کند. شما می توانید با همکاری با فرزندتان این عروسک ها را طراحی و تهیه کنید. سپس می توانید برای بقیه اعضای خانواده یک نمایش عروسکی انگشتی برگزار کنید.

فرزندان شما می توانند مفهومی برای نمایش ارائه دهند و شما می توانید به تنظیم ایده های آنها کمک کنید. این فعالیت ها می توانند به تقویت ارتباط والدین و فرزند کمک بسزایی کنند.

6. نقاشی کشیدن با کودکان:

نقاشی کشیدن با کودکان

نقاشی کشیدن کودکان می تواند به رشد و تمرکز مغزی آن ها کمک بالایی کند. هماهنگی میان دست ها و چشم ها می تواند به او تمرکز کردن به هنگام عملی را آموزش دهد. او می تواند با استفاده از رنگ ها بهترین تخیل ذهنی خود را رسم کند. اهمیت نقاشی در پرورش خلاقیت کودک بسیار موثر می باشد.

7. بازی های مداد و کاغذ:

بازی های مداد و کاغذ

بازی های مداد و کاغذ زیادی داریم که از دیرباز با آن ها سرگرم بوده این حتی مادران و پدران ما در قدیم با آن ها روزهای خود را سپری می کردند. اسم فامیل، نقطه بازی و… می توانند گزینه ای درست برای فعالیت داخل خانه برای کودکان باشند. آن ها را سرگرم کرده و اطلاعات عمومی و دانستنی ها را به آن ها با این بازی ها آموزش دهید.

بازی ها نه تنها کودکان را سرگرم می کنند بلکه باعث یادگیری بهتر آن ها می شوند.

8. پیک نیک داخل خانه:

پیک نیک داخل خانه

پیک نیک های داخل خانه راهی عالی برای دوری از خانه و دریافت مقداری غذا به فرزندتان اگر او اهل غذا خوردن است. یک پتو را در وسط سالن خود پهن کنید و از کودک خود بخواهید تا برخی از مواد غذایی مورد علاقه خود را بسته بندی کند – به او اجازه دهید بر اساس آنچه در آشپزخانه و یخچال است تصمیم بگیرد چه چیزی را می خواهد بسته بندی کند.

اگر وقت دارید، چند لقمه سریع و سالم درست کنید تا به چیزهایی که قبلاً انتخاب کرده اضافه کنید. با او به اردویی که تشکیل داده است بروید و با کودک وقت بگذرانید. از این چند ساعت، بازی و غذا خوردن لذت ببرید و طوری برخورد کنید که حس طبیعت گریدی را به او بدهید.

9. قصه گویی یکی از بهترین فعالیت داخل خانه برای کودکان:

قصه گویی کودکان

بچه ها قصه گوهای باهوشی هستند و در ریسندگی نخ با عناصر زیاد مهارت دارند. تنها چیزی که نیاز دارند تشویق است. چند کلمه تصادفی را روی کاغذ یادداشت کنید و آنها را در یک شیشه قرار دهید.

از کوچولوی خود بخواهید که چند قطعه را یکی پس از دیگری انتخاب کند و همانطور که کلمات را دریافت می کند، اجازه دهید تا آنجا که ممکن است داستانی خنده دار و غیر قابل باور بسازد.

همچنین می‌تواند یک فعالیت خانوادگی باشد، جایی که همه اعضا دور هم جمع می‌شوند و قسمت‌هایی از داستان‌های معروف را می‌خوانند و سعی می‌کنند پایانی غیرمنتظره به آن بدهند. همچنین قصه گویی برای کودک راه خوبی برای ساختن دایره لغات کودک شما خواهد بود.

10. کتاب خواندن برای کودکان:

کتاب خواندن برای کودکان
Reading-books-for-children

کتاب خواندن برای کودکان آن ها با مضمون های آموزنده و علمی می تواند به بالا رفتن اطلاعات آن ها و یادگیری و تمرکز کودک کمک بسزایی کندو این کار را می توانید هر روز انجام دهید و قصه هایی را برای آن ها بخوانید که به کسب تجربه، سطح درک، هوش و فهم کودکان کمک شایانی کنند.

مقالات مشابه مناسب شما

2 پاسخ

  1. فعالیت داخل خانه برای کودکان خیلی زیاده انقدری که میشه یه مهد کودک کرد خونه رو براشون ولی واقعا حوصله میخواد

  2. سلام وقتت بخیر فریبا جان
    حق با شماست اما نباید فراموش کرد که کودکان به بزرگترها مخصوصا والدینشون نیاز دارن تا بتونن دنیای قشنگی برای خودشون بسازن.
    وقتی به گذشته برمیگردیم میبینیم که خیلی از والدین اصلا نمیدونستن که میتونستن برای فرزندانشون هم وقت بزارن و الان در بیشتر نسل های گذشته بسیاری از مشکلات دیده میشه که منشا اصلیش بی توجهی خانواده به فرزندان بوده
    امیدوارم با دیدی باز به دنیای کودکان توجه کنیم و بعد از شناخت ایم موضوع پیچیده تصمیم به بچه دار شدن کنیم .😉😇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *