مجله پیانو
پارچه مناسب لباس کودکان

6 نوع پارچه مناسب لباس کودکان

کدام پارچه مناسب لباس کودکان (برای نوزادان و همچنین برای بچه های بزرگتر) می باشد؟ این سوالی است که همیشه از سمت والدین پرسیده می شود.

پوست کودک نیاز به مراقبت ویژه دارد. پوست نوزادان حتی 20 درصد نازک تر از پوست انسان بالغ است. مواد مضر، رنگ های شیمیایی و مواد حساسیت زا خیلی سریعتر به آن نفوذ می کنند، به همین دلیل است که کمد لباس و محیط کودک باید با موادی پر شود که برای کودکان بی خطر است.

وقتی صحبت از بچه‌ها می‌شود، لباس‌هایشان و نوع پوشش آن ها بیشتر به چشم میخورد. لکه‌ها، ریزش‌ها و فرسودگی عمومی می‌تواند باعث شود حتی انعطاف‌پذیرترین لباس‌ها تسلیم عناصر شوند. اما با استفاده از پارچه مناسب لباس کودکان ،می‌توانید در برابر هر نوع فعالیتی در زمان بازی مقاومت کنید و از آن ها به خوبی نگهداری کنید.

هنگام خرید لباس بچه گانه، معمول است که والدین سبک را بر عملکرد ترجیح می دهند. با این حال، مواد نیز حیاتی است. اکثر کارشناسان معتقدند که لباس بچه‌ها باید دارای ویژگی‌های زیر باشد: تنفس کافی، قابلیت جذب عرق، و توانایی عدم ایجاد حساسیت.

نوع پارچه مناسب لباس کودکان

لباس‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای بچه‌ها خریداری کنید و پارچه مناسب لباس کودکان در بازار بسیار دیده می شود- لباس‌های دخترانه و پسرانه مانند: کت و شلوار پسرانه و دخترانه، لباس مجلسی دخترانه سارافون یا لباس های گلدوزی شده، کلاه های پشمی زمستانه، بلوز، شلوار، دامن کوچک، شورت و…

چیزهای زیادی برای خریدن  وجود دارد و شما برای خرید همه ی اینها به بهترین پارچه‌ها نیاز دارید.

اولین و مهمترین نکته در انتخاب پارچه برای دوخت و خرید لباس بچه گانه این است که – نرم و غیر تحریک کننده باشند. برای یک نوزاد تازه متولد شده، توجه اضافی این است که باید در برابر بند ناف بریده شده راحت باشد. برای نوزادان و بچه‌های بزرگ‌تر، راحتی و ایمنی به‌عنوان ملاحظات اصلی در نظر گرفته می‌شود.

شما همچنین نمی خواهید پارچه چسبنده یا لغزنده یا ضخیم باشد – پارچه باید قابل تنفس باشد. پارچه همچنین باید در بسیاری از دوره‌های شستشو مقاومت کند و همچنین در اثر بازی کودکان دیرتر فرسوده شود، در نتیجه نیاز به خرید لباس بچه گانه باکیفیت دارید.

برای سهولت این کار برای والدین، لیستی از بهترین پارچه مناسب لباس کودکان گردآوری کرده ایم.

چه نوع موادی برای پارچه مناسب لباس کودکان مناسب است؟

اولین و رایج ترین انتخاب در مورد ایمنی و راحتی کودکان، الیاف طبیعی است که در پارچه مناسب لباس کودکان بسیار کاربردی و مقاوم هستند. البته، حتی در مورد مواد ساخته شده از الیاف طبیعی، باید به ویژگی های بیشتری نسبت به ترکیب خود ماده توجه کنید.

پنبه را می توان با استفاده از آفت کش ها، حشره کش ها یا کودهای مصنوعی کشت و در مرحله فرآوری الیاف از سفید کننده ها و رنگ های شیمیایی استفاده کرد. بهترین انتخاب برای کوچولوها پنبه ارگانیک است که فقط با استفاده از مواد طبیعی پرورش داده می شود.

پنبه بهترین ماده برای تماس مستقیم با پوست نوزاد است. هنگام انتخاب پارچه نخی برای لباس یا لوازم جانبی کودک، به گواهی مواد توجه کنید. هر دو پنبه معمولی و ارگانیک تحت آزمایش‌های جامعی قرار می‌گیرند که پارچه‌ها را از نظر وجود آلرژن‌های محبوب و مواد شیمیایی مضر بررسی می‌کنند.

چه نوع موادی برای پارچه مناسب لباس کودکان مناسب است

پارچه های پنبه ای ایمن برای کودکان عاری از هرگونه مواد شیمیایی، رنگ های مضر، سفید کننده ها و مواد حساسیت زا هستند. پنبه پارچه مناسب لباس کودکان است که در تماس با پوست کودکان زیر 3 سال، ایمن است. انواع بسیاری از پارچه‌های پنبه‌بافته و بافتنی در بازار وجود دارد، بنابراین بهتر است بدانید کدام یک برای کودکان مناسب‌تر است.

اما صرفاً رفتن به پارچه فروشی و درخواست “پنبه” هیچ لطفی به شما نمی کند. پنبه انواع زیادی دارد (حدود 90 نوع). یک فرد ناآگاه ممکن است فریب بخورد و پارچه‌ای به ظاهر نرم بخرد که ممکن است به شدت برای لباس بچه‌ها نامناسب باشد.

ممکن است بعد از اولین شستشو به شدت زبر شود و پوست کودک را تحریک کند یا ممکن است از الیاف مصنوعی ساخته شده باشد که باعث ناراحتی و اذیت شدن کودک و پوست او شود.

اگر پارچه های مصنوعی بخرید هم همینطور است. آنها حتی پس از اولین شستشو به راحتی لکه دار می شوند و قرص می شوند. اگرچه در ابتدا نرم به نظر می رسند، اما زودتر از بین می روند.

انواع پارچه مناسب لباس کودکان

ساتن انتخابی درست برای پارچه لباس کودکان

  • ساتن پنبه ای پارچه مناسب لباس کودکان:

ساتن پنبه ای و به خصوص ساتن پنبه ای ارگانیک، پارچه ای صاف و دلپذیر با براقی لطیف است و می تواند بهترین پارچه مناسب لباس کودکان باشد. بافت ساتن نه تنها به پارچه درخشندگی جزئی می بخشد – ساتن در لمس دلپذیر است و برای پوست لطیف کودک عالی است. این ماده شگفت انگیز برای رختخواب می تواند به راحتی به یک لباس یا پیراهن ظریف تبدیل شود.

 پنبه بهترین نوع پارچه لباس کودکان

 

 

  •  پنبه بهترین نوع پارچه لباس کودکان:

پنبه از دیرباز به عنوان یکی از سازگارترین مواد با محیط زیست شناخته می شود. این پارچه یکی از پرکاربردترین و پارچه مناسب لباس کودکان است. قوی و بادوام است، اما همچنین قابل تنفس و جاذب است.

این برای شلوار، پیراهن، لباس و لباس‌های بدن بچه‌گانه در هر زمانی از سال ایده‌آل است، زیرا آلرژی ایجاد نمی‌کند، محکم است و بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی است. پنبه همچنین ضد حساسیت است و برای افرادی که پوست حساسی دارند ایده آل است.

پنبه به هوا اجازه عبور می دهد و در عین حال رطوبت را جذب و حفظ می کند. با این حال، چندین جنبه منفی دارد، از جمله اتو کردن چالش برانگیز و تمایل به تغییر فرم هنگام شستشو. در نتیجه، درصد محدودی از الاستین یا پلی استر در محصولات پنبه ای مجاز است.

کتانی نوعی پارچه مناسب برای کودکان

  • کتانی نوعی پارچه مناسب برای کودکان:

کتانی مانند پنبه یک پارچه طبیعی پرکاربرد است. این پارچه طبیعی از گیاه کتان ساخته شده و یکی از قدیمی ترین پارچه های موجود است و پارچه مناسب لباس کودکان می باشد. لباس های کتانی برای ماه های گرم تابستان ایده آل هستند. این اجازه می دهد تا هوا از طریق آن عبور کند و رطوبت را حفظ کند.

کتانی بسیار قابل تنفس است و برای آب و هوای گرم مناسب است اما متأسفانه به راحتی چروک می شود و به اندازه برخی پارچه های دیگر جاذب نیست. کتانی طبیعی هنگام لمس می تواند خشن باشد که برای پوست نوزاد ایده آل نیست. از سوی دیگر، لباس‌های کتانی نازک هنوز یک جایگزین مناسب است.

ساتن پنبه ای پارچه مناسب لباس کودکان

  • ساتن انتخابی درست برای پارچه مناسب لباس کودکان:

وقتی بیشتر مردم به ساتن فکر می کنند، لباس خواب و روپوش های گران قیمت را تصور می کنند. با این حال، از این پارچه مجلل می توان برای تولید لباس بچه گانه نیز استفاده کرد نوعی پارچه مناسب لباس کودکان محسوب می شود. در حالی که به اندازه مواد دیگر رایج نیست، مزایایی دارد.

ساتن پارچه ای صاف با سطحی براق است که از الیاف ابریشم یا پلی استر ساخته شده است. اغلب در لباس‌های بچه‌گانه مانند لباس‌های مخصوص مناسبت‌ها و لباس‌های مجلسی استفاده می‌شود.

یکی از مهمترین مزایای این ماده تمیز کردن بسیار آسان آن است. تنها چیزی که نیاز دارید یک پارچه مرطوب برای پاک کردن هرگونه کثیفی یا لکه ها است. ساتن علاوه بر اینکه مراقبت از آن آسان است، بسیار بادوام است.

ساتن همچنین دارای تهویه خوبی است و به راحتی اتو می شود و برای لباس کودکان مناسب است. ساتن به دلیل انتقال حرارت کم، دمای پوست کودک را ثابت نگه می دارد. لباس‌های ساتن تقریباً هرگز چروک نمی‌شوند و کاملاً محکم هستند و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روزهای گرم تابستان هستند.

پارچه و الیاف پشم گوسفند

  • پارچه و الیاف پشم گوسفند:

پشمک نوعی پارچه مصنوعی است که به طور مکرر در تولید لباس کودکان استفاده می شود. این یک پارچه محبوب و پارچه مناسب لباس کودکان است. زیرا گرم، بادوام و مقرون به صرفه است.

این ماده از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است و اغلب برای ساخت سویشرت، ژاکت و کلاه کودکان استفاده می شود. فلیس یک انتخاب عالی برای لباس های زمستانی بچه گانه است زیرا سبک وزن است و به راحتی می توان آن را لایه بندی کرد.

اگرچه پشم گوسفند به خوبی برخی پارچه‌ها تنفس نمی‌کند، اما به سرعت خشک می‌شود و بوها را حفظ نمی‌کند. مراقبت از آن نیز بسیار آسان است – می توانید به سادگی آن را در یک چرخه ملایم در ماشین لباسشویی بیندازید. با این حال، یکی از معایب پشم گوسفند این است که اگر به درستی از آن مراقبت نشود، می تواند به راحتی از بین برود.

پشم بهترین نوع پارچه زمستانه

  • پشم بهترین نوع پارچه زمستانه:

پشم یک ماده طبیعی با فواید متعدد است، اما نیاز به مراقبت و نگهداری دقیق دارد. پارچه ای است که از موی حیواناتی مانند گوسفند درست می شود. این نوع پارچه مناسب لباس کودکان است که بسیار گرم و بادوام می باشد.

از آن اغلب در لباس های زمستانی بچه ها مانند کت، ژاکت و کلاه استفاده می شود. پشم یک انتخاب عالی برای لباس‌های زمستانی بچه‌ها است زیرا تنفس، جذب و عایق است.

با این حال، پشم می تواند گران باشد و همچنین اگر به درستی تمیز نشود می تواند پوست را تحریک کند. علاوه بر این، لباس های پشمی باید به دقت نگهداری شوند تا از آسیب ها به آنها جلوگیری شود. به طور کلی، پشم برای لباس‌های زمستانی بچه‌ها انتخاب عالی است، اما نسبت به سایر پارچه‌ها به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

اینها تنها چند پارچه هستند که ممکن است برای تولید لباس کودکان استفادههنگام انتخاب لباس برای فرزندانتان، حتماً آب و هوا، فعالیت و نیازهای فردی کودک را در نظر بگیرید. و البته، همیشه کیفیت را به کمیت ترجیح دهید تا اطمینان حاصل کنید که بچه‌های شما لباس‌هایی ماندگار دارند. بنابراین، آگاهانه تصمیم بگیرید تا فرزندتان راحت و شاد باشد! شود. انتخاب مواد نهایی با عملکرد محصول و دوره ای که در آن تولید شده است تعیین می شود.

در بین تمامی اجناس، لباس های بچه گانه که با مواد طبیعی ساخته شده اند بسیار پرطرفدار و مد روز هستند. پنبه، کتان و پشم موادی هستند که دارای بهترین تنفس، ویژگی های ضد حساسیت بالا و راحت ترین حس هستند.

هنگام انتخاب لباس و پارچه مناسب لباس کودکان برای فرزندانتان، حتماً آب و هوا، فعالیت و نیازهای فردی کودک را در نظر بگیرید. و البته، همیشه کیفیت را به کمیت ترجیح دهید تا اطمینان حاصل کنید که بچه‌های شما لباس‌هایی ماندگار دارند. بنابراین، آگاهانه تصمیم بگیرید تا فرزندتان راحت و شاد باشد!

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *