مجله پیانو
لباس زیر کودکان

5 نکته مهم برای خرید لباس زیر کودکان

خرید لباس زیر کودکان یکی از مهمترین خریدها برای کودکان تلقی می شود. زمانی که برای خرید لباس بچه گانه وارد یک فروشگاه می شوید با لباس های زیر بچه گانه مانند تاپ پسرانه و دخترانه و یا انواع شورت های کودکانه روبه رو خواهید شد که در مدل و تنوع رنگی بالایی قرار دارند. اما چه زمانی کودکان به خرید شورت نیاز پیدا می کنند؟ در جواب این سوال باید بگوییم کودکان از سن شش ماهی نیاز به پوشیدن شورت دارند که خیلی از والدین بر این باور هستند که کودکی که پوشک می شود نیازی به پوشیدن شورت ندارد اما باید بگوییم این یک باور اشتباه است.

لباس زیر کودکان

زمانی که کودک شما هنوز پوشک می شود شورت می تواند به ثابت ماند پوشک فرزند شما کمک زیادی کند و هم چنین برخی از مادرها شکایت دارند که پوشک فرزندشان نم پس می دهد بنابراین شورت می تواند کمک بسزایی برای تمیز ماندن فرزند شما بکند مخصوصا زمانی که کودک چهار دست و پا و یا سینه خیز شروع به حرکت می کند که این موضوع باعث جابه جایی پوشک آن ها می شود.

لباس زیر کودکان

زمانی که کودک پوشک می شود می توانید شورت او را از هر جنسی خریداری کنید چرا که پوشک اجازه نمی دهد شورت با پوست آن ها تماس مستقیمی داشته باشد بنابراین هنگام خرید لباس زیر کودکان فقط کافیست به راحت بودن کش کشاله ران و کمر آن ها توجه کنید تا در عین محکم بودن راحت باشند و موجب سلب آرامش کودکان نشوند و همچنین اگر با پوشیدن شورت قرمزی در این قسمت ها مشاهده کردید ممکن است پوست فرزندتان به رنگ و یا جنس آن واکنش نشان داده باشد و ایجاد حساسیت کند.

 

معیارها و نکات مهم برای خرید لباس زیر کودکان

مدل شورت کودکان:

برای خرید شورت کودکان باید به سن فرزند خود توجه داشته باشید. شورت نوزادان بهتر از کمی پا دار باشد تا کشاله ران آن ها را اذیت نکند و یا شورت های عینکی که در رنگ و مدل های مختلفی موجود می باشند می توانند انتخابی درست برای کودکان زیر 18 ماه باشند. برخی از والدین برای زیبایی استایل کودکان خود از شورت های توری و نخی که با انواع پاپیون و گل تزئین شده اند استفاده می کنند که در کنار تاپ و تیشرت دخترانه و انواع سارافون و پیراهن دخترانه می توانند ظاهری جذاب داشته باشند.

لباس زیر کودکان

به هنگام خرید لباس زیر کودکان توجه داشته باشید که شورت های کش پهن برای آن ها انتخابی مناسب تر به شمار می آید تا شورت های کش نازک و سفت.

سایز شورت کودکان: 

کوکان بالای 18 ماه که دیگر پوشک نمی شوند نیاز به یک شورت محکم که کاملا سایز و مناسب آن ها باشد دارند و برای خرید شورت کودکان باید حتما مطابق سایز ان ها خرید خود را انجام دهید و برای کودکانی که پوشک می شوند نیز باید شورتی را تهیه کنید که سایز آن حداقل دو سایز بزرگ تر باشد تا حجم پوشکی زیر آن قرار می گیرد باعث تنگ شدن و اذیت و آزار کودک نشود.

لباس زیر کودکان

جنس شورت کودکان:

برای خرید لباس زیر کودکان باید جنس آن ها را الویت در خرید قرار دهید. شورت هایی با الیاف مصنوعی در بازار موجود هستند که می توانند باعث ایجاد حساسیت پوستی در بدن فرزند شما شوند بنابراین بهترین جنس برای شورت و لباس زیر کودکان جنس نخی می باشد که از تعریق جلوگیری می کند و همچنین باعث عرق سوز شدن پاهای فرزند شما نمی شود. این شورت ها مناسب برای فصل تابستان هستند و از قرمزی و التهاب پوست جلوگیری می کنند.

لباس زیر کودکان

شورت های آموزشی کودکان

شورت های آموزشی مخصوص کودکانی است که می خواهند از پوشک گرفته شوند. بسیاری از والدین برای از پوشک گرفتن کودک خود اقدام به خرید لباس زیر کودکان (شورت های آموزشی) می کنند که این شورت ها کمک می کند تا کودک به راحتی از پوشک گرفته شود. لایه داخلی این شورت ها مانند پوشک می ماند ولی ظاهر آن ها مانند شورت های معمولی هستند. زمانی که این شورت ها را به پای فرزند خود می کنید حس پوشک شدن ندارد اما اگر ادرار و یا مدفوع خود را نتواند در روزهای اول کنترول کند این نوع شورت ها می توانند مانند پوشک عمل کنند.

لباس زیر کودکان

برای خرید شورت های آموزشی می توانید به داروخانه ها مراجعه کنید. توجه داشته باشید این نوع شورت ها یک بار مصرف نیستند و پس از کثیف شدن می توانید آن ها را با آب و صابون مخصوص کودکان بشویید و سپس دوباره از آن ها استفاده کنید.

لباس زیر کودکان

بهداشت و طریقه شست و شو لباس زیر کودکان

برای مراقبت از پوست کودکان اول باید لباس زیر کودکان را با جنسی نخی و مناسب خریداری کنید و سپس برای نگهداری و نظافت درست بهتر است آن ها را داخل ماشین لباس شویی نیندازید چرا که لباس های دیگر می توانند به آن ها رنگ پس بدهند و یا باعث ایجاد باکتری در لباس های زیر کودک شوند.

لباس زیر کودکان

لباس زیر کودکان را با آب ولرم و پودر صابون بشویید بهتر است این شست و شو را با دست انجام دهید. برای خشک شدن آن ها را در هوای آزاد نگذارید چرا که باعث جذب آلودگی و قارچ می شوند بهترین راه برای خشک شدن آن ها این است که آن ها را در خانه و پشت پنجره نورگیر قرار دهید تا هم با نور آفتاب خشک شوند و هم آلودگی را جذب نکنند.

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *