مجله پیانو
صندلی غذاخوری کودک

3 نکته برای خرید صندلی غذاخوری کودک

صندلی غذاخوری کودک برای زمانی که فرزند شما شروع به غذا خوردن می کند بهترین انتخاب است تا راحتی کودک شما به هنگام غذاخورد تضمین باشد همچنین یکی از بهترین مزیت ها این می باشد که کودک در سنی که شروع به غذا خوردن می کند کمی شیطان و پر تحرک است اما به هنگام صرف غذا، میاموزد که باید پشت صندلی خود بنشید تا غذایش به اتمام برسد. همچنین کودک با آداب غذا خوردن آشنا می شود.

استفاده از صندلی غذاخوری باعث می شود میل کردن غذا برای کودک دلچسب و لذت بخش باشد. امروزه انواع مختلفی از صندلی های غذا خوری را می توانید در بازار مشاهده کنید اما برای خرید آن ها باید نکاتی را رعایت کنید تا بهترین و هوشمندانه ترین خرید را داشته باشید. از شیر گرفتن کودک و شروع غذا خوردن و میل کردن غذای کمکی او کمی زمان بر است و کودک هنوز به سنی نرسیده است که بتواند از صندلی ناهار خوری استفاده کند به همین دلیل نیاز به صندلی غذاخوری کودک دارد.

صندلی غذاخوری کودکان را می توانید در محیط های مختلف مانند مهدکودک، رستوران، در اتاق خوابشان و یا پشت میز غذاخوری قرار دهید و از آن ها استفاده کنید.

صندلی غذاخوری کودک

نکاتی برای خرید صندلی غذاخوری کودک

اگر تمایل به خرید صندلی غذاخوری کودک دارید باید قاکتورهایی را رعایت کنید تا بهترین خرید را برای فرزند خود انجام دهید.

  • ایمنی صندلی غذاخوری کودک:

یکی از مهمترین نکات برای خرید صندلی کودک ایمنی و استحکام آن است. همه ی والدین تلاش خود را می کنند تا از فرزند خود به نحو احسنت مراقبت کنند تا هیچ خطری آن ها را تهدید نکند به همین دلیل است که برای خرید صندلی غذاخوری باید به دوام و استحکام آن دقت داشته باشید. محل نشیمنگاه، تکیه گاه، پایه های صندلی، قفل چرخ ها، کمربند ایمنی و … مهمترین جاهای یک صندلی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

صندلی غذاخوری کودک

  • صندلی غذاخوری کودک قابل شست و شو باشد:

از آنجایی که کودکان بسیار حساس هستند، وسایل آن ها باید مرتب تمیز و پاکیزه باشد و کودکانی که در حال یادگیری مهارت غذاخوردن هستند قطعا باعث کثیفی لباس و صندلی خود می شوند به همین دلیل صندلی او باید قابلیت شست و شو داشته باشد و جنس آن باکیفیت باشد تا با شست و شو پارچه آن صدمه ای نبیند.

  • آسایش و راحتی کودک در صندلی غذاخوری:

غذاخوردن کودک کاری دشوار است برخی از کودکان بسیار بد غذا هستند و سخت می شود به آن ها غذا داد اما مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کرد جای راحت به هنگام غذاخوردن است. صندلی های سفت و سخت باعث ناراحتی فرزند شما می شود بنابراین به هنگام خرید دقت داشته باشید که تشک آن نرم و راحت باشدو کودک به هنگام قرارگرفتن در صندلی و یا خارج شدن ان اذیت نشود. صندلی کودک باید به راحتی باز و بسته شود. تشک آن باید انعطاف پذیر باشد.

صندلی غذاخوری کودک

  • قیمت صندلی غذاخوری کودک:

قیمت یکی از مهمترین آیتم هایی است که امروزه با این شرایط سخت اقتصادی به آن توجه می شود. قیمت صندلی ها با توجه به نوع و جنس و مدل آن با هم متفاوت هستند اگر به دنبال صندلی ارزان قیمت هستید صندلی های سنتی که در مورد آن ها توضیح می دهیم انتخاب خوبی است و قیمت بسیار مناسبی نسبت به باقی مدل ها دارد و لزوما قیمت پایین به این معنا نیست که جنس آن ها بی کیفیت و نامرغوب است بلکه صندلی هایی در بازار وجود دارند که قیمت بالایی دارند اما پس از مدتی خراب می شوند.

انواع صندلی غذاخوری کودک

همان طور که گفته شد صندلی غذاخوری کودک انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به نیاز فرزند خود آن ها را خریداری کنید.

  • مدل های سنتی:

ساده ترین نوع صندلی غذاخوری کودک مدل های سنتی آن است که قابلیت تا شدن ندارند و تجهیزات خاصی روی آن ها وجود ندارد دارای شکل های ثابت هستند و بیشتر برای خانه کاربرد دارند. از آنجایی که پیچیدگی کمتری دارند دیرتر نیز خراب می شوند و از جنس های مختلفی تولید می شوند که انتخاب و خرید آن ها بستگی به بودجه و سلیقه شما دارد.

صندلی غذاخوری کودک

  • قابل تنظیم:

تمام قسمت های مهم این صندلی ها قابل تنظیم هستند مانند: تنظیم پایه ها، تنظیم سینی آن، محل قرارگیری پا، شیب صندلی و تکیه گاه آن همگی قابل تنظیم هستند. از آنجایی که کودکان به سرعت رشد می کنند این نمونه می تواند انتخاب خوبی برای آن ها باشد.

چرا که می توانند از 6 ماهگی تا 5 سالگی از ان ها استفاده کردو برخی از این مدل صندلی ها هستند که می توانند وزن بالاتری را تحمل کنند و نه تنها برای غذاخوردن کارایی دارند بلکه صندلی مناسبی هستند برای تماشای کارتون کودکان و… این مدل صندلی غذاخوری کودک به شما اجازه می دهد فرزند خود را به راحت ترین شکل ممکن آماده کنید برای میل کردن غذا. این نوع صندلی ها قسمت بالایی دارند و نصب و سرهم کردنشان کمی دشوار است همچنین نیاز به جای بیشتری دارند.

  • صندلی های متصل شونده به میز غذا:

صندلی غذاخوری کودک مدل متصل شونده دارای دو دستگیره می باشد که به میز متصل می شوند و قابلیت جابه جایی دارند این نوع صندلی ها معمولا وزن 16 کیلو را تحمل می کنند و بیشتر برای نوزادان تا 3 یا 4 سال مناسب هستند. این مدل صندلی ها طوری به میز متصل می شوند که صندلی آن در هوا معلق می ماند.

صندلی غذاخوری کودک

  • صندلی های چند منظوره:

این نوع صندلی متناسب با رشد فرزند شما قابلیت تنظیم دارند.این مدل صندلی غذاخوری کودک دارای سه بخش است: پایه، نشیمن‌گاه و سینی که قابلیت دارد به میز بازی نیز تبدیل شود.تنها ایراد این صندلی ها این است که جای بسیاری را اشغال می کنند و به سختی جابه جا و تا می شوند.

 

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *