مجله پیانو
کفش بچگانه

نکاتی که هنگام خرید کفش بچگانه باید به آن توجه کرد

برای خیلی از والدین اتفاق افتاده که با خرید کفش بچگانه بسیار مشکل دارند، زیرا پای کوچولوهای ما همیشه در حال رشده و هر کفشی که خریداری کنیم به سرعت برای کودک دلبندمان کوچک می شود و این موضوع نه تنها هزینه بر است بلکه گیج کننده نیز می باشد، چون تداخل در سایز کفش در بسیاری از برند ها دیده می شود اما با رعایت نکات مهمی که مطرح میکنیم مشکل شما تا حدودی برطرف خواهی شد با پیانو استایل همراه باشید تا خریدی مناسب و به صرفه داشته باشید.

کفش بچگانه

کودک از چه سنی به کفش نیاز دارد؟

همه ی والدین عزیز می دانند، کودک تا زمانی که شروع به راه رفتن نکرده است نیازی به کفش ندارد و تا زمان راه افتادن جوراب یا پاپوش نرم و راحت برای کودکان کفایت می کند، اما زمانی که اولین قدم هایش را برداشت باید به فکر خرید کفش برای کودک دلبندتان باشید. با اینکه سایز پای کودک به سرعت رشد میکند اما کفش مناسب و راحت در فرم پا و راه رفتن کودک نقش مهمی دارد.

کفش بچگانه

نحو انتخاب کفش بچه گانه

سایز پاها از کوچک به بزرگ متفاوت است. والدین باید به این توجه داشته باشند که پاهای کودکشان پهن است یا بلند یا صاف؟ این بار برای خرید کفش با کمی دقت به این نکات پی خواهید برد.

نحوه انتخاب سایز کفش کودک نوپا از 0 تا 13 است. پاهای کودک سریع رشد میکند و توصیه ما به شما اندازه گیری دقیق پای کودک خودتان است.

حجم پای کودک خود را به درستی اندازه بگیرید یعنی طول و عرض و حتی قوس پای کودک شما در خرید کفش بسیار مهم است. اگر انجام این کار برای شما عزیزان سخت است از یک متخصص کمک بگیرید و به طور دقیق این مشخصات را به خاطر بسپارید تا در هنگام خرید با خیالی آسوده کفش مورد نظر را خریداری کنید.

کفش بچگانه

جنس کفش بچگانه

همان طور که گفتیم مهم ترین نکته جنس کفش بچگانه است. کفش باید سبک نرم و راحت و قابل تنفس باشد یعنی به راحتی هوا در داخل کفش عبور و مرور داشته باشد تا پای کودک شما در کفش عرق نکند. همچنین رنگ لباس ها و کفش کودک بسیار در روحیه او موثر است پس از رنگ های شاد در لباس و کفش کودک استفاده کنید.

  • کفش هایی انتخاب کنید که رویه آنها پارچه ای و یا چرم باشد.
  • کفش های سفت باعث می شوند روند رشد پای کودک به تعویق بی افتد.
  • کفس هایی که از مواد مصنوعی در ساخت و تولید آنها استفاده شده گزینه ی مناسبی نیستند حتی اگر سبک باشند.
  • اگر برای فصل سرما به دنبال کفش های ساق دار رفتید مطمئن شوید که ساق کفش انعطاف پذیر باشد.
  • به زیره کفش بچگانه دقت کنید که علاوه بر نرم و راحت بودن دارای ترمزگیر باشد که کودک در هنگام راه رفتن سر نخورد.

چگونه بفهمیم کفش کودک اندازه ی پای اوست؟

از آنجایی که کودکان قبل از صحبت کردن به راه رفتن می افتند، نمی توانند حالی‌مان کنند که پای آنها در کفش راحت است یا نه، اما بیایید با دست خود جلوی کفش را زمانی که در پای کودک است فشار دهید تا متوجه شوید پنجه ی کودک در چه وضعیتی است. پنجه ی پا نباید جمع شده باشد و شست پا باید حدود 12 تا 16 میلی متر از جلوی کفش فاصله داشته باشد. پشت کفش هم چک کنید که کمی از پاشنه‌ی پا فاصله داشته باشد اما نه آنقدری که لق بزند و باعث اذیت شدن کودک شود. بسیاری از والدین برای کودک نوپای خود کفشی را انتخاب می کنند که چند ماه به او کوچک نشود و بتواند از آن استفاده کند اما باید بدانید این کار بسیار اشتباه است و سبب زمین خوردن فرزندتان می شود.

این را در خاطر داشته باشید که هر ماه سایز کفش کودک را چک کنید که مبادا به او تنگ شده باشد زیرا پاهای او همواره در حال رشد است.

کفش بچگانه

کفش نامناسب سبب بروز چه مشکلاتی برای کودک می شود؟

برای خرید لباس های بچه گانه مثل شلوار و ست های تابستانه یا زمستانه برای کودک باید به خیلی از مسائل دقت کرد به نرمی و لطافت و راحتی و … حال تصور کنید کودکی که در حال راه افتادن است و می خواهد اولین قدم های خود را بردارد چقدر باید پاهایش در کفش راحت باشد که در آینده به مشکل برنخورد.

استخوان های پای کودک در مراحل اولیه در حال رشد و شکل گیری است پس بهتر است زمانی که شست کودک فاصله ی5 میلی متری تا جلوی کفش را داشت به فکر خرید کفش بزرگ تر باشید.

بعضی از کودکان پوست های حساسی دارند پس به موارد زیر هم دقت کنید:

  • قرمزی و تورم انگشتان و مچ پا
  • تغییر رنگ و التهاب ناخن های پا
  • نا فرمی و انحراف در شست پا

برای کودک نوپا از خرید کفش بچگانه جلو باز خوداری کنید زیرا امکان دارد پای کودک به جایی برخورد کند و باعث زخم شدن انگشتان او شود. خرید کفش بندی در زمانی که کودک به استقلال رسیده و کارهایش را خودش انجام میدهد توصیه می شود، پس بهتر است زمانی که کودک نوپا است برای او کفش چسبی یا زیپ دار بخرید.

کفش بچگانه

نتیجه‌گیری در انتخاب کفش:

اولین نکته برای انتخاب کفش بچگانه نرمی و سبک بودن آن است و باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.
هنگام خرید کفش سایز پای کودک خود را به درستی بررسی کنید مبادا کفشی کوچک یا بزرگ تر از سایز پای او خریداری کنید.
از کفش بچگانه مجلسی و نوک تیز استفاده نکنید این نوع کفش ها در طولانی مدت سبب آسیب و درد زیادی در پاهای کودک می شود.
هر ماه پاهای فرزند و سایز کفش را اندازه بگیرید که کفش کوچک نشده باشد و از خرید زیاد بپرهیزید و فقط هنگامی که کودک به سایز بزرگ تری نیاز داشت به خرید کفش بروید زیرا پاهای کودک همواره در حال رشد است.

کفش بچگانه

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *