مجله پیانو
لباس کودکان در زمستان

لباس مناسب کودکان در فصل زمستان

همه ی ما در هر فصلی نیاز به لباس های متفاوت از نظر جنس داریم. لباس کودکان در زمستان بسیار مهم است. ما در فصل زمستان از لباس های گرم تر و در فصل تابستان از لباس های نخی و خنک استفاده می کنیم. کودکان نیز همینطور هستند. بیشتر والدین در فصل های سرد سال از بیرون بردن کودک خود اجتناب میکنند اما کودکان نیاز به جنب و جوش و تفریح دارند و فقط کافی است بدانید چگونه کودک خود را بپوشانید تا در سرمای بیرون از خانه در امان باشد و از زیبایی های این فصل لذت ببرد. یکی از نکات بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید تا کودکتان از سرمای زمستان در امان باشد انتخاب کفش بچگانه ی مناسب این فصل است.

پوشش کودکان در زمستان

راهنمای لباس کودکان در فصل زمستان

برای همه ی والدین گرم نگه داشتن کودکان در فصول سرد سال یک چالش است زیرا کودکان بدن کوچکی دارند و حرارت خود را زودتر از دست می دهند. لباس های زمستانه به دلیل ضخامت زیاد برای کودکان آزاردهنده هستند اما والدین برای محافظت از کودکان و جلوگیری از سرمازدگی فرزندان خود را به خوبی می پوشانند زیرا کودکان در مقابل سرما آسیب پذیر تر هستند و باید به خوبی از آن ها مراقبت کرد تا در این فصل از سرما خوردگی و آبریزش بینی در کودکان جلوگیری کنند. اما این موضوع نباید باعث شود که کودک مدام در خانه باشد.
نکاتی وجود دارد که با رعایت آن می توانید از آن ها مراقبت کرده و کودکان هم از بازی و سرگرمی خود لذت ببرند.
در زمستان برای کودکان یه لایه بیشتر از خود لباس بپوشانید که حرارت بین لباس ها گیر کند و بدن کودک گرم بماند. و اگر تحرک زیادی داشتن فقط یک لباس مثل کاپشن را از تن جدا کنند و گزینه های دیگر داشته باشند ولی اگر گودک خود را فقط با یک کاپشن بپوشانی او دیگر گزینه ای برای راحتی در تحرک زیاد نخواهد داشت.

پوشش کودکان در زمستان
لباس زیاد پوشاندن هم ضعف های خود را دارد:
لباس کودکان در زمستان نباید بیش از حد باشد زیرا در تحرک زیاد و با عرق کردن لباس آنها خیس می شود و با جدا کرد یک لباس و حتی با یک باد کوچک سرما در بین لباس ها نفوذ کرده و باعث سرما خوردگی و بیماری در آن ها می شود. لباسی که در زیر تمام لباس ها می پوشانید و با پوست کودک برخود دارد باید به گونه ای باشد که رطو بت پوست را بگیرد این لباس بهتر است از جنس پلی استر یا مواد پشمی باشد و آخرین لباس کودک باید به صورتی باشد که در برف و باران و باد از کودک محافظت کند.
از لباس کودک به درستی محافظت کنید:
لباس کودکان را بعد از به خانه آمدن کاملا خشک کنید زیرا اگر رطوبت در آن ها باقی بماند، بار دیگر که آن لباس را می پوشند نمی تواند در سرما از کودک محافظت کند و سرما را به خود جذب می کند و همچنین به خاطر داشته باشید از پوشاندن لباس های کتان و لی برای کودکان خودداری کنید زیرا کتان و لی آب و رطوبت را بیشتر جذب می کنند.

پوشش کودکان در زمستان
پوشاندن دست ها و پاهای کودک بسیار مهم است:
قسمت هایی از بدن کودک حساس تر هستند مانند: سر و گردن و دست و پا. برای گرم نگه داشتن پا از جوراب های ضخیم و غیر نخ استفاده کنید، چکمه ها و دستکش های ضد آب می توانند کمک بسیاری برای گرم شدن بدن کودک کنند. سر و گردن بچه ها نسبت به سرما بسیار حساس تر هستند پس بهتر است از شال و کلاه مناسب این فصل های سرد استفاده کنید و حتی از ماسک هایی که از ورود سرما به دهان جلو گیری می کنند. پوست صورت کودکان در مقابل سرما بسیار حساس هستند پس قسمت های ذکر شده ی اعضای بدن کودکان خیلی مهم هستند.
لباس تنگ انتخاب درستی نیست:
در لباس کودکان در زمستان از لباس های تنگ استفاده نکنید زیرا جلوی جنب و جوش کودک را می گیرد و باعث آزار او می شود و نیز استفاده از جوراب و لباس های تنگ جلوی گردش خون را می گیرند و باعث سرمازدگی در اندام های حساس می شوند.
لباس اضافه همراه خود داشته باشید:
والدین حتما باید این را بدانند که وقتی بیرون از منزل می روند باید حتما کیفی حاوی لباس های کودک خود را به همراه داشته باشند مخصوصا در فصل سرما. زیرا کودک امکان دارد با بازی کردن لباس خود را کثیف کند و یا با برخورد به یک چاله ی آب لباس او خیس شود در اینجاس که لباس هایی که به همراه دارید به شما کمک می کند که هم کودک خود را از سرما نجات دهید و هم روز خوب خود را ادامه دهید.

پوشش کودکان در زمستان
لباس هایی برای لباس کودکان در زمستان:
چه لباس هایی باید برای کودکان تهیه کنید؟ کاپشنی که جنس بیرونی آن، کودک را در برابر باد و بارون محافظت کند و از جنس نایلونی باشد و از داخل نیز بسیار گرم و جنسی پشمی داشته باشند مانند: کاپشن چرم بچه گانه. از دستکش های یک تکه استفاده کنید که به راحتی بتوانید دستشان کنید این نوع دستکش ها، دست کودک را بسیار گرم تر نگه میدارتد زیرا انگشتان در کنار هم قرار دارند. جوراب های ضخیم و بلند به همراه کفش های ساق دار می توانند از پاهای کودک شما در برابر سرما محافظت کنند. شال گردن و کلاه نیز بسیار ضروری است.

والدین عزیز سرماخوردگی برای تمامی کودکان اتفاق می افتد، این تفکر، که اگر کودک در فصل سرما به بیرون از منزل برود مریض می شود را از خود دور کنید و اجازه دهید کودک شما از زیبایی های این فصل در کنار شما لذت ببرد و انرژی خود را همچون تابستان در محیطی باز تخلیه کند. این شما هستید که باید با لباس کودکان در فصل زمستان آشنا باشید و از آن ها محافظت و مراقبت کنید.

پوشش کودکان در زمستان

مقالات مشابه مناسب شما

6 پاسخ

    1. بله برند پیانو استایل تمام لباس های زمستانی رو تولید میکنید

  1. بعضی بچه ها تو زمستان کلاه نمیزارن باید چیکارشون کنیم؟

    1. بهتره چند مدل کلاه رو براشون تست کنید از کلاه هایی با بافت نرم استفاده کنید

  2. درد سر لباس زمستونی همش مال ماماناست بچه ها اذیت میکنن تنشون نمیکنن مریضم بشن باز مامان اذیت میشن1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *