مجله پیانو
نگهداری لباس بچه گانه

8 روش برای نگهداری لباس بچه گانه

نگهداری لباس بچه گانه اصول و روشی خاص دارد که باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا هم از سلامت فرزند خود مراقبت کنید و هم لباس ها با شست و شوی زیادی که انجام می دهید به سرعت کهنه و بد فرم نشوند.

اگر والدین آگاهی کافی را در رابطه با تکنیک های شست و شو و نگهداری لباس بچه گانه داشته باشند، عمر لباس ها افزایش پیدا می کند و دیرتر کهنه می شوند. با روش های درست، الیاف لباس آسیبی نمی بیند و امکان رنگ رفتگی آن ها کمتر می شود در نتیجه همیشه لباسی مناسب و خوش فرم را برای کودک خود دارید.

نگهداری لباس بچه گانه

روش های درست برای نگهداری از لباس بچه گانه

یکی از نکات خیلی مهمی که والدین باید آن را بدانند این است که لباسی که شما به تازگی خریداری کرده اید را نباید تن فرزند خود کنید قبل از هر کاری باید آن را بشویید تصور اینکه لباس نو و تمیز است یک اشتباه بزرگ می باشد چرا که شما نمی دانید قبل از اینکه لباس را خریداری کنید آن را در کجا نگهداری می کرده اند و یا چه راه و مسیری را طی کرده تا به دست شما برسد. تصور کنید این لباس زیر دست خیلی از افراد رفته است که شما از سلامتی آن ها بی اطلاع هستید.

بنابراین لباس را حتما قبل از استفاده بشویید. رنگ های اضافی که روی لباس های نو و تازه است می توانند حساسیت های پوستی برای فرزند شما ایجاد کنند در نتیجه لباس را بشویید و دو بار آن را آبکشی کنید تا مواد شیمیایی از روی آن ها به طور کل پاک شود.

نگهداری لباس بچه گانه

برای شست و شوی و نگهداری لباس بچه گانه باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید:

  • لباس کودک را با لباس های اعضای خانواده در ماشین لباس شویی نیندازید.
  • لباس های کودک خود را به صورت جداگانه شست و شو دهید.
  • در صورت امکان لباس های کودک را با دست بشویید.
  • به برچسب لباس کودک خود توجه داشته باشید چرا که به شما می گویید با چه میزان دمایی باید آن را بشویید.
  • برای نگهداری لباس بچه گانه از بهترین ماده لباس شویی کودکان استفاده کنید.
  • مواد شوینده لباس بچه گانه باید فاقد Bio و ضد حساسیت باشند.
  • از نرم کننده لباس بچه گانه استفاده کنید تا در زمان استفاده لباس نرمی کافی را داشته باشد.

نگهداری لباس بچه گانه

دلایل نگهداری و مراقبت از لباس بچه گانه

یکی از وظایف مهم والدین و افراد خانواده نگهداری و مراقبت از کودکان می باشد آن ها برای اینکه بتوانند از خودشان در برابر خطرات و عوامل محیطی مراقبت کنند خیلی کوچک هستند بنابراین لازم است تا شما برای رشد کودک و ایمن نگه داشتن زندگی او کارهای لازم و ضروری را انجام دهید. مهمترین نکته برای یک مراقبت درست توجه به پاکیزه بودن کودکان و نوزادان می باشد. آلودگی از هر راهی می تواند سلامت آن ها را به خطر بی اندازن.

نگهداری لباس بچه گانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا لباس کودکان تماس مستقیمی با پوست آن ها دارد و از آن جایی که نوزادان و کودکان دارای پوستی حساس می باشند بهتر است به این موارد به خوبی توجه داشته باشید. لباس ها به راحتی می توانند آلودگی را در خود نگه دارند و این موضوع می تواند به کودک شما آسیب برساند و او دائم مریض باشد در نتیجه باید لباس های کودک روزانه تعویض شود.

لباس های کودک را باید طبق اصول خاصی بشویید چرا که استفاده از مایع و پودرهای نامرغوب می تواند باعث ایجاد حساسیت های پوستی شود.

نگهداری لباس بچه گانه

نکات کلیدی برای شست و شو لباس بچه گانه

برای نگهداری لباس بچه گانه باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا نیازی نباشد مدام هزینه های زیادی را صرف خرید لباس بچه گانه کنید. اگر به درستی از لباس های آن ها نگهداری کنید می توانید مدت طولانی تر از آن ها استفاده کنید و نیاز به خرید دوباره ندارید.

اگر لباس کودک شما لک غذا و آمیوه و… دارد بهتر است شستن آن را عقب نیندازید و در اولین فرصت آن را بشویید تا لک به راحتی از روی آن پاک شود و برای از بین بردن آن ها نیاز نیست لباس را چنگ بزنید بلکه مقداری از پودر صابون و یا مایع لباس شویی بچه گانه را روی آن بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه با نوک انگشت آن را به خوبی ماساژ دهید و بشویید این کار را با آب سرد انجام دهید تا لک لباس به راحتی پاک شود.

نگهداری لباس بچه گانه

زمانی که لباس فرزند شما بدون لک است بهتر است برای شستن آن از آب ولرم استفاده کنید نه خیلی داغ و نه سرد تا آلودگی ها را به خوبی از روی آن پاک کنید.

اگر قصد دارید لباس فرزند خود را در لباس شویی بی اندازید اول به لیبل و یا همان برچسب روی لباس توجه داشته باشید اگر به شما می گوید که می توانید لباس را با ماشین لباس شویی بشویید توجه کنید که با چه دمایی این کار امکان پذیر می باشد. در غیر اینصورت بهتر است لباس را با دست بشویید.

برای نگهداری لباس بچه گانه از استفاده مایع سفیدکننده خودداری کنید مایع سفید کننده می تواند به پوست فرزند شما به خصوص نوزادان آسیبی جدی وارد کند.

نگهداری لباس بچه گانه

لباس کوک را به خوبی آبکشی کنید اگر امکانش برای شما وجود دارد این کار را دوبار انجام دهید تا مواد شوینده به خوبی از روی آن ها پاک شود.

برای نگهداری لباس بچه گانه پس از شست و شو آن ها را نچلانید بلکه اجازه دهید تا آب آن ها گرفته شود و سپس آن ها را در هوای آزاد خشک کنید.

لباس های ضخیم مانند کاپشن پسرانه بیا دخترانه و یا لباس بافتنی ها را با آب سرد بشویید تا به بافت آن ها آسیبی وارد نشود

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *