مجله پیانو

راهنمای انتخاب لباس بچگانه بر اساس روانشناسی رنگ لباس

بسیاری از والدین از روانشناسی رنگ لباس کودک اطلاعاتی ندارند، ما در این مقاله به این به این موضوع می پردازیم تا شما بتوانید رنگی که مناسب روحیه فرزندتان است را تشخیص دهید و بدانید چه طرح و رنگی مناسب استایل کودک شما است و هر رنگی چه تاثیری در روحیه فرزند شما می گذارد.

رنگ و طرح لباس کودک از دیدگاه روانشناسی

در علم روانشناسی نیرو و خاصیت رنگ ها ثابت شده است. هر رنگی انرژی خاص خود را دارد که بر جسم و روح تاثیر مستقیم دارد.

قرمز:

رنگ قرمز یکی از رنگ های اصلی است و در طبقه بندی رنگ های گرم قرار می گیرد و مکمل ذ قرمز رنگ سبز است. رنگ قرمز نماد انرژی، شور و هیجان، میل و اشتیاق و … است.

روانشناسی رنگ لباس

این رنگ باعث آزادسازی آدرنالین شده و به کودک انرژی میبخشد و او را وادار به حرکت و فعالیت می کند. کودکانی که به رنگ قرمز علاقه دارند، بسیار فعال و پر جنب و جوش هستند. اگر کودکتان پر انرژی است و عاشق رنگ قرمز، رنگ های سفید و سیاه را در استایل کودکتان ترکیب کنید.

روانشناسی رنگ لباس

 

آبی:

رنگ آبی نشانه‌ی آرامش است و برای رفع خستگی جسمی و روحی او نیز موثر است و به کودک شما حس امنیت می دهد و هم چنین در برانگیخته کردن خلاقیت کودک شما موثر است. این رنگ برای بالا بردن اشتهای کودک بسیار موثر است.

روانشناسی رنگ لباس

رنگ آبی رنگی سرد به حساب می آید و رنگ آبی نیلی بسیار آرام بخش است و شما می توانید زمانی که کودک شما سرماخوردگی دارد یا تب از این رنگ برای بهبود او استفاده کنید زیرا به شدت موثر است.

رنگ مکمل آبی زرد است و رنگ زرد ذهن را تحریک میکند. از مکمل این رنگ استفاده کنید زیرا رنگ آبی زمانی که مدام استفاده شود کودک را افسرده و انرژی او را می گیرد.

روانشناسی رنگ لباس

 

سبز:

سبز رنگ طبیعت و سر زندگی است و در دسته ی رنگ های سرد قرار می گیرد، این رنگ را رنگ سلامتی هم می گویند. اگر کودک دوره ی مریضی را می گذراند از این رنگ بیشتر استفاده کنید. رنگ سبز کودکان را به آرامش و پیشرفت در زندگی دعوت میکند. این رنگ برای حس عاطفی کودکان بسیار موثر بوده. اثرات رنگ سبز بسیار نزدیک به رنگ آبی است.

مکمل این رنگ: آبی، قرمز، مشکی، زرد، سفید و کرمی است.

روانشناسی رنگ لباس

صورتی:

رنگ صورتی باعث به کاهش ضربان قلب بسیار کمک می کند. برای کودکانی که ورزش می کنند رنگ صورتی بسیار موثر است و هم چنین آرام بخشی قوی محسوب می شود. این رنگ در واقع از رنگ های قرمز و سفید به دست می آید و جزو رنگ های گرم محسوب می شود.

این رنگ نماد مهربانی، محبت، آرامش و بخشش و انرژی است. اگر صورتی رنگ مورد علاقه ی فرزند شماست، پس خوب است بدانید فرزندی بسیار مهربان و سخاوتمند با روحیه حساس دارید و کودک شما روابط اجتماعی بالایی دارد و به راحتی می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

روانشناسی رنگ لباس

بنفش:

در روانشناسی رنگ لباس: رنگ بنفش یکی از رنگ هایی است که توجه بچه ها را بیشتر از رنگ های دیگر جلب می کند. این رنگ باعث بالا بردن قدرت تخیل در کودکان می شود و این موضوع باعث رشد ذهن و خلاقیت در آن ها است.

رنگ بنفش باعث بالا بردن اعتماد بنفس می شود و به چهره ی فرزند شما شادی می بخشد.
این رنگ از دو رنگ اصلی آبی و قرمز به دست می آید، بنابراین حس آرامش و شور و هیجان را به کودکان می بخشد.
کودکانی که رنگ بنفش را انتخاب می کنند علاقه ی درونی زیادی به خلاقیت، هنر و تخیل دارند.

روانشناسی رنگ لباس

نارنجی:

در روانشناسی رنگ لباس: رنگ نارنجی را برای بر انگیختن ذهن کودکان بیشتر استفاده کنید این رنگ در بیشتر مهدکودک ها و مدارس استفاده می شود زیرا کمک به بالا رفتن حافظه و هیجان و شوق کودکان میکند.

رنگ نارنجی از ترکیب دو رنگ زرد و قرمز به دست می آیدو جزو رنگ های گرم محسوب می شود. به عنوان یک رنگ پر انرژی و نیروزا شناخته شده است. این رنگ سنبل شادی و شجاعت است و نیز نشانه ی دانش و آگاهی است.

مکمل رنگ نارنجی رنگ سبز است و این دو رنگ کنار یک دیگر حس لذت بخشی را به کودک القا می کنند.

روانشناسی رنگ لباس

فروشگاه پیانو استایل از تنوع بالای پوشاک بچه گانه دخترانه و پسرانه برخوردار است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت پیانو استایل از خریدی با کیفیت بالا و رضایت بخش لذت ببرید. ما همراه در تلاش هستیم برای جلب رضایت شما عزیزان.

 

 

 

مقالات مشابه مناسب شما

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *