مجله پیانو
سرویس خواب نوزاد

7 ویژگی مهم برای خرید سرویس خواب نوزاد

یکی از مهمترین ملزومات سیسمونی برای نوزاد پس از خرید لباس بچه گانه خرید سرویس خواب مناسب می باشد. سرویس خواب نوزاد معمولا، پتو و یا لحاف، بالشت و تشک می باشد که برخی از والدین برای راحتی و مراقبت از نوزاد فرزند خود به دنبال خرید انواع تخت و کمد نیز می باشند تا اتاق فرزند خود را قبل از به دنیا آمدن او به زیبایی بچینند تا نوزاد در آن حس آرامش داشته باشد.

برای خرید سرویس خوا باید به جنس آن توجه داشته باشید چرا که آلرژی کودکان خبر نمی کند بنابراین باید به دنبال جنسی باشید که ضد حساسیت و آلرژی باشد تا اینگونه بتوانید از کودک خود به خوبی مراقبت کنید. معمولا در ماه های اولیه، نوزاد هیچ گونه استفاده ای از تخت خواب خود ندارد و بیشترین استفاده از گهواره که نزدیک تخت والدین است می کند.

کیفیت خواب و راحت بودن نوزاد می تواند در سلامتی او بسیار تاثیر گذار باشد. در ماه های اولیه نوزاد بیشتر تایم روزانه خود را خواب می باشد بنابراین باید کیفیت استراحت و خواب او را افزایش دهید تا به سلامت و انرژی او کمک کنید.

 سرویس خواب نوزاد

ابعاد استاندارد سرویس خواب نوزاد

اگر تصمیم دارید تختی خریداری کنید که فقط تا 1 سالگی از آن استفاده کند نباید خیلی تمرکز خود را برای صرف هزینه بگذارید و کافیست دقت داشته باشید که تخت او نه تنگ باشد مانند قفس که نتواند در آن قلط بزند و نه آنقدر بزرگ و پهن باشد برای او ایجاد خطر کند بنابراین به دنبال سایزی استاندارد بروید. سایز و استاندارد خاصی برای تخت ن.زاد و کودک ثبت نشده است.

بهترین کار این است که اول تصمیم بگیرید میخواهید تخت خواب تا چند سالگی برای فرزندتان مورد استفاده باشد برخی تخت خواب ها مناسب تا سن 8 سالگی می باشند و بعد از آن باید به دنبال تخت خواب نوجوانان بروید. به همین دلیل والدین در کنار این تخت ها، گهواره ای هم خریداری می کنند تا نوزاد خود را در ماه های اول در آن بخوابانند و گهئاره در اتاق والدین جا شود چرا که کودک در ماه های اولیه نیاز به نگهداری و مراقبت های بیشتری دارد.

 سرویس خواب نوزاد

کفی تخت در بعضی از سرویس خواب نوزاد قابلیت تغییر ارتفاع دارد که با خرید آن ها می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید چرا که سال ها می توان از این نوع سرویس خواب ها استفاده کرد. در ماه های اولیه که کودک نمی تواند غلطت بزند و یا بایستد می توانید کفی این نوع سرویس خواب نوزاد را در ارتفاع بالا تنظیم کنید که دیگر نیازی نباشد زیاد خم و راست شوید برای جا به جایی کودک خود. و پس از 3 الی 6 ماه که جنب و جوش های کودک آغاز می شود می توانید کفی تخت را پایین بیاورید.

 

انتخاب مدل و رنگ سرویس خواب نوزاد

همیشه رنگ های روشن جذابیت بیشتری داشته اند و این طیف رنگی بر روحیه کودکان تاثیر بسیاری دارند و برای داشتن کودک شاد باید رنگ هایی را انتخاب کنید که انرژی و روحیه کودک را بالا ببرد. البته که انتخاب رنگ سیسمونی کاملا سلیقه ای می باشد ولی رنگ کرم و استخوانی برای سرویس خواب نوزاد بسیار پرطرفدار بوده چرا که هم اتاق نوزاد را بزرگ تر نشان می دهد و هم کثیفی را مشخص می کند تا بتوانید از سلامتی نوزاد محافظت کنید.

 سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد را می توانید هم به رنگ دیوارهای اتاق خریداری کنید و هم رنگی متضاد با آن باشد. نور طبیعی اتاق کودک بهترین نور برای کودکان است چرا که نور خورشید تامین کننده ویتامین کودکان می باشد اما دقت داشته باشید که تخت نوزاد را زیر پنجره و یا شیشه ای قرار ندهید اینگونه ایمنی کودک را حفظ کرده اید.

برای انتخاب مدل و طرح سرویس خواب نوزاد به دنبال مدل های ساده باشید تا بتوانید چندین سال از ان استفاده کنید برخی تخت خواب های فانتزی پس از چند سال کوتاه از مد می افتند و شما را از خرید خود پشیمان می کنند. بهترین دکوراسیون برای اتاق نوزاد ساده بودن و خلوت بودن آن است نیازی نیست اتاق او را شلوغ و خسته کننده کنید تنها کافیست به رنگ انتخابی خود دقت داشته باشید.

 سرویس خواب نوزاد

ویژگی های مهم برای خرید سرویس خواب نوزاد

امروزه اکثر خانه کوچک شده اند به همین دلیل سرویس خواب هایی که فضای کمتری را اشغال می کنند طرفداران زیادی دارند و در عین حال بسیار شیک و زیبا هستند اما در کل سرویس خواب ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند که برای خرید باید نکات و ویژگی های مهمی را در نظر داشته باشید.

  • کالایی را خریداری کنید که مرغوبیت بالایی داشته باشد.
  • اندازه و سایز مناسب سرویس خواب بسیار مهم می باشد.
  • بلند بودن و ارتفاع تخت نوزاد یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.
  • سرویس خواب نوزاد اکثرا دارای تنظیم ارتفاع هستند که می توانند بهترین انتخاب برای استفاده بیشتر باشند.
  • استحکام و مقاومت تخت بسیار مهم است که باید به آن توجه بیشتری تا ظاهر تخت داشته باشید.
  • لوازم مورد نیاز تخت را با کیفیت انتخاب کنید و به گونه ای باشد که باعث ایجاد حساسیت و آلرژی در کودک نشود.
  • چرخ و حصار متحرک می تواند یکی از بهترین ویژگی های برای سرویس خواب نوزاد باشد.

 سرویس خواب نوزاد

 سرویس خواب نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *