مجله پیانو
آشنایی کودک با محیط زیست

5 راهکار برای آشنایی کودک با محیط زیست و آموزش نگهداری از آن

آشنایی کودک با محیط زیست می تواند نه تنها به آن ها در زمینه رشد و سلامت کمک کند بلکه می تواند راهی برای داشتن آینده ای زیبا باشد. از نکاتی برای ساخت پاک کننده های DIY گرفته تا کمپوست کردن زباله، این مقاله چند روش نوآورانه را فهرست می کند که از طریق آنها می توانید به کودک خود اهمیت پایداری و مراقبت از محیط زیست را بفهمید.

فرزندپروری در فرهنگ های مختلف می تواند شما را با برخی از روش های تربیتی که شاید به آن ها فکر هم نکنید آشنا کند بنابراین این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

تربیت کودکان تیزهوش که مراقب محیط زیست باشد چندان سخت نیست. سرعت کاهش منابع ما باید انگیزه کافی برای اشنایی کودک با محیط زیست و مراقبت از آن باشد و اجازه دهیم تا کودک اهمیت حفاظت از محیط زیست را درک کنند. نه فقط برای امروز، بلکه برای آیندگان.

یکی از اولین گام‌ها برای آشنایی کودک با محیط زیست این است که خودتان یک سبک زندگی دوستدار محیط زیست را دنبال کنید. این مرحله مهمی است که نباید فراموش کنید. شما می توانید در مورد نجات محیط زیست و تمام خطراتی که به دلیل آسیب هایی که ایجاد می کنیم صحبت کنید، اما اگر آنچه را که موعظه می کنید عمل نکنید، بعید است که تأثیر درستی ایجاد کنید.

کودک و محیط زیست

مشارکت دادن فرزندانتان در اقدامات دوستدار محیط زیست به آنها کمک می کند تا سریعتر با زندگی سبز آشنا شوند. با کارهای ساده شروع کنید، مانند اینکه از آنها بخواهید بین زباله های مرطوب و خشک تفکیک کنند یا آنها را در ساختن برخی از چیزها برای خانه خود درگیر کنید.

واقعیت سریع: آیا می‌دانستید که پوشک‌ های یکبار مصرف سومین اقلام مصرفی در محل‌های دفن زباله هستند؟ آنها 30 درصد زباله های غیرقابل تجزیه زیستی را تشکیل می دهند.

5 نکته برای آشنایی کودک با محیط زیست

به عنوان والدین، می توانید به فرزندتان کمک کنید تا در سنین بسیار پایین عادت های دوستدار محیط زیست ایجاد کند، به خصوص اگر خودتان نمونه خوبی باشید چرا که همیشه و در همه ی مراحل زندگی والدین بهترین و پر رنگ ترین الگو برای کودکان و فرزندان خود می باشند.

هنگامی که برای ایجاد عادات دوستدار محیط زیست تلاش می کنید، مهم است که به آنها توضیح دهید که چه کاری انجام می دهید و چرا انجام می دهید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

ایجاد عادات دوستدار محیط زیست شبیه ایجاد یک سبک زندگی است که کودکان را نسبت به اعمال خود آگاه تر و آگاه تر می کند. در این مقاله 5 نکته آسان را فهرست کرده ایم که می تواند به شما در تربیت و آشنایی کودک با محیط زیست کمک کند.

1. از پاک کننده های DIY استفاده کنید:

شما می توانید پاک کننده های خود را در خانه با موادی که به راحتی در دسترس هستند درست کنید. هنگام ساختن پاک کننده های خود، فرزندان خود را نیز درگیر کنید. دیگر نیازی به سرمایه گذاری روی گزینه های مملو از مواد شیمیایی ندارید. یک خانه بدون مواد شیمیایی فضای سالم و تمیزتری دارد.

نکته سریع: با افزودن 2 قاشق غذاخوری سرکه به یک لیتر آب، شیشه پاک کننده طبیعی خود را بسازید. یک قطره از اسانس مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید و یک محلول پاک کننده با عطری که دوست دارید خواهید داشت!

آموزش جلوگیری از آلودگی ها به کودکان

2. طبیعی باشید:

محصولات و منابع طبیعی و سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید. از سازمان های محلی که معتقد به حفاظت از محیط زیست هستند حمایت کنید. مارک هایی را انتخاب کنید که با تجارت منصفانه کار می کنند، به منابع طبیعی متکی هستند و از مواد بدون مواد شیمیایی در محصولات خود استفاده می کنند.

نکته سریع: نگاهی سریع به لیست مواد تشکیل دهنده به شما اطلاع می دهد که آیا محصولات طبیعی هستند یا خیر. SLES، پارابن، SLS و عطرها از جمله کلماتی هستند که باید پرچم قرمز را بلند کنند!

حتی می توانید به هنگام خرید لباس بچه گانه به دنبال اجناسی باشید که از الیاف های طبیعی تولید شده اند و بهترین کیفیت ها را دارند در اینجا ما به شما سایت و برند پیانو استایل را معرفی می کنیم که با خرید و انتخاب این برند می توانید از بدن و پوست فرزندان خود مراقبت کنید. همچنین کودکانی شاد داشته باشید.

3. در مصرف آب صرفه جویی کنید:

راه های کوچک برای صرفه جویی در آب باعث صرفه جویی در مصرف گالن آب می شود. برخی از نمونه ها این است که هنگام مسواک زدن یا حمام سطلی شیر آب را باز نگذارید تا بتوانید مصرف آب را محدود کنید. من این تکنیک های حفاظتی را از طریق اعمال کوچکی مانند استفاده از آبی که برنج و حبوبات را در آن شسته ام برای آبیاری گیاهانم تمرین می کنم.

نکته سریع: آیا در مورد کف شوی های طبیعی شنیده اید؟ این مواد از مواد طبیعی تشکیل شده اند و بهترین بخش این است که می توانید از آبی که این پاک کننده ها به آن اضافه شده است برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید.

4. زباله ها را کمپوست کنید:

هنگامی که تصمیم به کمپوست دارید، کاهش دفن زباله را انتخاب می کنید. کمپوست به تبدیل زباله های مرطوب به کود کمک می کند که می تواند در باغ شما استفاده شود.

اگر در یک جامعه دردار زندگی می کنید، می توانید یک گودال کمپوست سازی را در نظر بگیرید. تفکیک زباله همچنین به کودکان کمک می کند تفاوت بین زباله های زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت را بیاموزند.

نکته سریع: تفکیک زباله های خانگی اولین قدم برای کمپوست سازی است.

آموزش و تفکیک زباله به کودک

5. غذای خود را پرورش دهید:

یکی از مزایای اصلی پرورش غذای خود این است که می دانید غذایی می خورید که عاری از آفت کش ها و مواد شیمیایی باشد. این همچنین فعالیتی است که فرزندان شما می توانند در آن شرکت کنند. باغ سبزیجات خود را داشته باشید. کاشت و چیدن میوه ها زمانی که آماده برداشت هستند بسیار سرگرم کننده است.

البته این مورد در برخی از شهرها صدق نمی کند مانند شهرهای بزرگ که افراد در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند اما می توانید زمانی که برای تعطیلات سفر می کنید فرزند خود را با این رازها آشنا کنید زیرا هم برایشان بسیار سرگرم کننده می باشد و هم از این راه می توانید آموزش های لازم را به او بدهید.

نکته سریع: اگر برای فضا به چالش کشیده شده اید، نگران نباشید، همیشه می توانید سبزیجات را در گلدان پرورش دهید. برنج، گوجه فرنگی، فلفل قرمز، ریحان، نعناع و گشنیز از جمله سبزیجاتی هستند که می توانند در گلدان رشد کنند.

ایجاد سیاره ای بهتر برای زندگی یک شبه اتفاق نمی افتد. ماهها و سالها صبر و پیگیری مستمر نیاز دارد تا نتایج نشان داده شود. صرفه جویی در محیط زیست تنها مربوط به 3 روپیه کاهش، استفاده مجدد و بازیافت نیست. هدف این است که فرزندان خود را از سهم آنها در کاهش ردپای کربن روی زمین آگاه کنید.

به عنوان والدین، بیایید فرزندانمان را به عشق و مراقبت از زمین تشویق کنیم.

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *