مجله پیانو
لباس زمستانی کودکان

10 نکته برای انتخاب لباس زمستانی کودکان

با شروع فصل زمستان والدین به دنبال انتخاب و خرید لباس زمستانی کودکان هستند تا از فرزاندانشان در مقابل سرما مراقبت کنند. هوای فصل پاییز و زمستان هم بسیار جذاب است و هم والدین را نگران می کند که مبادا در این فصل ها کودکشان سرما بخورد. اما بهترین راه برای اینکه هم خودتان و هم فرزندتان بتوانید از این آب و هوای بسیار عالی لذت ببرید خرید لباس زمستانی کودکان با رعایت المان های درست می باشد.

بهترین راه این است که لباس هایی را انتخاب کنید که هم بتوانند گرمای مطلوب را به فرزندتان بدهند و هم سنگین و بسیار ضخیم نباشند که از تحرک کودک جلوگیری کنند و او را کلافه و خسته از لباس پوشیدن کنید. با توجه به این موضوع که کودکان مدام در حال رشد هستند باید سالانه برای آن ها لباس های مناسبی خریداری کنید که هم قیمت مطلوبی داشته باشند و هم بتوانید با خرید خود از فرزندتان در برابر سرما مراقبت کنید.

لباس زمستانی کودکان

نحوه صحیح انتخاب لباس زمستانی کودکان

قبل از هر چیزی باید بدانید بهتر است کودک شما حداقل چند لایه لباس به تن کند به همین دلیل باید در انتخاب خود دقت داشته باشید که وزن و ضخامت آن ها نباید خیلی زیاد باشد. بدن کودک را باید با حداقل سه لایه لباس بپوشانید: یک لایه برای از بین بردن رطوبت، لایه میانی که گرما را در خود نگه می دارد و عایقی برای حفظ گرما می باشد و در نهایت لباسی که از کودک در برابر باد، باران و برف محافظت می کند و گرما را در خود نگه داشته و رطوبت را دفع می کند.

بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که دارای پشم طبیعی باشند و بهترین انتخاب لباس زمستانی کودکان، لایه های ابتدایی و پایه هستند که باید دارای جنسی پشم طبیعی و مصنوعی باشند که رطوبت را دفع کنند چرا که لباس های پنبه ای رطوبت را به خود جذب می کنند و این موضوع باعث سرما و جذب باد می شود که در نهایت ایمنی بدن را به خطر می اندازد و خطرات سلامتی کودک را افزایش می دهد.

لباس زمستانی کودکان

بهترین متریال تشکیل دهنده لباس زمستانی کودکان باید از پلی استر، پشم طبیعی و مصنوعی، اکریلیک و …باشد برای خرید لباس زمستانی کودکان توجه داشته باشید که خرید جواب پسرانه و دخترانه بسیار مهم است و باید به دنبال جنسی باشید که پای کودکان را به خوبی گرم نگه دارد چرا که سرما می تواند از طریق پا به بدن نفوذ کند و باعث بیماری شود.

بهتر است لایه آخری لباس کودک را ضد آب و باد خریداری کنید که توانایی خاص و خوبی برای دفع رطوبت و باد داشته باشد. برای خرید لباس بچه گانه در این نوع جنس هر چه هزینه کنید ایرادی ندارد البته توجه داشته باشید که امکان دارد سال آینده این لباس دیگر اندازه فرزند شما نباشد و بلا استفاده باقی بماند اما خرید لباس باکیفیت می تواند از سلامتی او حافظت کند.

معیارهای مهم برای خرید لباس زمستانی کودکان

برای انتخاب و خرید لباس زمستانی کودکان باید معیار و المان های متفاوتی را در مقایسه با بزرگسالان در نظر داشته باشید که مهمترین آن ها انتخاب و توجه به جنس و کیفیت آن می باشد چرا که کودکان پوستی حساس دارند و باید لباسی که برای آن ها خریداری می کنید دارای جنسی لطیف و نرم و در عین حال بسیار گرم باشد.

لباس زمستانی کودکان

  • اصولا در میان لایه خارجی و آستر داخل کاپشن یا سویشرت دخترانه و پسرانه یک لایه از جنس های پشم یا پشم شیشه کار می شود. به همین دلیل زمانی که یک هودی پسرانه و یا دخترانه خریداری می کنید و ضخامت آن نسبت به باقی کمی بیشتر است متوجه می شوید که لایه ای در میان بافت لباس کار شده است که می تواند در مقابل سرما محافظتی قوی به شمار آید. به همبن دلبل به هنگام خرید کاپشن دخترانه و کاپشن پسرانه بچه گانه دقت داشته باشید که این دایه داخلی کار شده باشد تا کمک کند فرزند شما در موقعیت های سرد گرم تر شود.
  • قد لباس زمستانی کودکان باید بلندتر از لباس های دیگر آن ها باشد زیرا محافظت بیشتری از بدن و قسمت های پایینی بدن خواهد کرد البته دقت داشته باشید که قد لباس نباید به حدی باشد که باعث ایجاد ناراحتی کودکان شود و از فعالیت آن ها جلوگیری کند.
  • یکی از نکات مهمی که در انتخاب لباس زمستانی کودکان بسیار مهم است خرید زیرپوش می باشد که در روزهای سرد می تواند عایقی خوب برای جذب گرما باشد. بهتر جنس این نوع لباس را نخی انتخاب کنید تا بدن کودک را گرم تر نگه دارد. توجه داشته باشید تا زمانی که از زیر پوش استفاده نکیند حتی یک لباس ضخیم هم نمی تواند بدن کودک را گرم گرم کند.

لباس زمستانی کودکان

  • شلوار های مناسب که داخل آن ها از کرک تشکیل شده است می توانند انتخابی درست برای کودکان باشند بهتر است از جوراب شلواری بچه گانه زیر شلوار کودک خود استفاده کنید اینگونه می توانید از بدن و پاهای او  در مقابل سرما حفاظت کنید.
  • یکی از اعضای مهم بدن هر فردی پاها می باشد که اگر به آن ها در مقابل سرما بی توجهی کنید می تواند موجب بیماری و سرماخوردی شود به همین دلیل خرید جوراب دخترانه و پسرانه و هم چنین خرید کفش بچه گانه مناسب می تواند از پاهای فرزند شما در مقابل سرما محافظت کند به همین دلیل برای خرید لباس زمستانی کودکان خرید بوت را فراموش نکنید. بوت ها می توانند از پا و ساق پای فرزند شما مراقبت کنند و آن ها را گرم نگه دارند. بهترین نوع بوت ان دسته است که دارای خز تا داخل آن ها پشمی باشد.
  • جنس لباس زمستانی بچه گانه بسیار مهم است که باید توجه زیادی به آن داشته باشید بنابراین بهترین جنس هایی که می توانید برای خرید لباس زمستانی کودکان خریداری کنید مخمل، کتان، جیر، چرم، پشم و … هستند که دارای آستری مقاوم باشند.

مقالات مشابه مناسب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های جدید